fbpx

Vasili: Ja si Rama grabiti shqiptarët më 31 dhjetor

Nëpërmjet një postim në Facebook, Petrit Vasili ka akuzuar qeverinë se ka grabitur edhe më 31 dhjetor, teksa sipas tij kur të gjithë shqiptarët festonin, qeveria rrinte zgjuar duke grabitur koncesione, transmeton Gazeta Shqip.

Ai shkruan se plot 74 miliardë lekë koncesion për TEC-in e Vlorës firmosi Gjiknuri më 31 dhjetor.

Postimi i Vasilit

Uji fle, ndersa qeveria s’fle, rremben koncesione edhe ne 31 dhjetor!!!

E pangopur ne grabitjen me koncesione, qeveria rremben e grabit edhe ne 31 dhjetor.

Pikerisht kur te gjithe shqiptaret festojne ne 31 dhjetor,qeveria hasëm i popullit rri zgjuar dhe grabit koncesione, qe i firmosin ministrat, qe ky kryeministri i ka rrezuar,shkarkuar dhe debuar po vete sic eshte Gjiknuri.

Plot 74 miliard leke koncesion per TEC-in e Vlores firmos Gjiknuri i qeverise ne 31 dhjetor.

Po ky minister bashke me grabitqaret e tjere qe grabiten 40 milion euro te unaza e re, nuk ndalet dhe grabit edhe dhjetra milion euro.

Keta hajdute s’kane as cipe as turp as limit.

Vetem perzenia e tyre mund ta shpetoje kete vend nga ky kryehajdut ne krye te qeverise dhe hajdutet cirake qe i ka perqark.

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button