fbpx

10 golat më të pazakontë që pamë në vitin 2018

Viti 2018 tashmë është i kaluar, dhe kthimi pas nxjerrë në pah shumë gjëra për shqyrtim në futboll, duke filluar nga golat më të pazakontë, që kanë sjellë shumë të qeshura për tifozët, por vuajtje për ata që i kanë pranuar këto gola.

Një ndër golat më të paharruar është ai i finales së Ligës së Kampionëve mes Real Madridit dhe Liverpoolit, që vjen pas një gabimi trashanik të portierit Lorik Karius, transmeton Lajmi.net.

Ky gol, dhe nëntë të tjerë që do të mund t’i shikoni në pjesën e mëposhtme, kanë zënë vend në golat më të pazakontë të vitit që lamë pas.

Loris Karius: Real Madrid – Liverpool

Habib Kyombo: Singida United – Mbeya City

Ron-Robert Zieler- Stuttgart – Werder Bremen

Cerniauskas – CSKA – Cherno More

James Shea- Portier i Luton Town

Wayne Sandilands: Howler – Highlands Park

Declan Rudd – Preston North Ende

Cesar Rigamonti – Belegrano

Filippo Perucchini; Palermo – Ascoli

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button