fbpx

“Çmendet” PSG, hap thesin për mesfushorin e Watford

Frika nga “Fair Play Financiar” ka kushtëzuar Paris Saint Germain, me kampionët e Ligue 1 që do të kenë vetëm 30 milion euro në dispozicion për të shpenzuar në merkaton e janarit.

Sipas gazetës ‘Le Parisien’, skuadra franceze po kërkon një mesfushor për të forcuar skuadrën dhe sytë janë hedhur nga kampionati anglez.

Një nga emrat më të lakuar është ai i mesfushorit të Watford, Abdoulaye Doucoure.

Megjithatë, Watford nuk ka ndërmend të heq dorë shpejt nga futbollisti, dhe PSG duhet të hedh sytë drejt një tjetër emri.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button