fbpx

Egjipt, dy turistë vdesin pas shpërthimit

Në Giza të Egjiptit, një shpërthim goditi një autobus i cili mbante 14 turistë vietnamezë, dy prej të cilëve kanë mbetur të vrarë në vendin e ngjarjes dhe dhjetë të tjerë janë të plagosur, thanë autoritetet e atjeshme.

Ministria e Brendshme e Egjiptit deklaroi se midis të lënduarve ishin dy egjiptianë, përfshirë edhe shoferin e autobusit, përcjell Klan Kosova.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button