fbpx

Turqia ka dërguar përforcime në kufirin me Sirinë

Turqia ka dërguar automjete të blinduara dhe transportues personeli për të përforcuar njësitë në kufirin me Sirinë, raporton Anadolu Agency (AA).

Përforcimet janë dërguar në provincën kufitare Kilis në jug të Turqisë nga njësi të ndryshme, ndërsa konvoji përfshinte edhe mauna me obusë dhe tanke.

Automjetet janë transferuar nën masa të sigurisë të xhandarmërisë turke.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button