fbpx

Er Vizhal: Ndër dhjetë shtetet me ajër më të ndotur, Maqedonia e vetmja nga Ballkani dhe Evropa

Sipas të dhënave të ueb faqes “Er Vizhal”, Maqedonia del të jetë shteti i pestë, dhe e vetmja nga Ballkani e Evropa që renditet ndër dhjetë shtetet me ajër më të ndotur në botë, transmeton Portalb.mk.

Nga qytetet evropiane, në vendin e 15-të është Sarajeva, në të 19-tin Prishtina e kurse në të 29-tin është Beogradi.

Më i ndoturi del të jetë Pakistani.

Në lidhje me ndotjen sot kanë reaguar edhe nga partia opozitare, VMRO-DPMNE-ja të cilët kanë ftuar qytetarët që të dalin në protesta.

Ndotja e ajrit sipas "Er Vizhall"
Ndotja e ajrit sipas “Er Vizhall”

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button