fbpx

Me “ne nuk jemi ngeca”, studentët e Shqipërisë nisën ditën e tretë të protestës (VIDEO)

Studentët e Shqipërisë sot kanë nisur edhe ditën e tretë të protestës, edhe pse dje ministrja e Arsmit dhe Sportit, Lindita Nikolla, njoftoi se: “Qeveria do ta shfuqizojë vendimin që lidhet me tarifat, nuk do të ketë kosto shtesë për studentët mbetës. Do hiqet Neni 4 i VKM-së dhe nuk do ketë tarifë për provimet e studentëbe mbetës”, përcjell Portalb.mk.

Nikolla shtoi se tarifat i vendos vetë universiteti dhe jo ministria, duke theksuar edhe një herë deklaratat e bëra më herët.

LEXO: Fituan studentët, u tërhoq qeveria: Nuk do ketë tarifa (VIDEO)

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button