fbpx

Nata e I “Kënga Magjike” 2018: Ja çfarë veshën artistët dje (FOTO)

Mbrëmjen e së mërkurës u mbajt nata e parë e festivalit “Kënga Magjike” 2018. Në skenën e madhe të Pallatit të Kongreseve u ngjitën në total 21 artistë, të ndarë në dy kategori: 14 nga radhët e artistëve të rinj dhe 7 emra BIG të muzikës, shkruan Bordo.al. 

Ja çfarë veshën artistët dhe pjesmarrësit në natën e parë të festivalit:


Kejsi Tola

Orinda Huta


Ronela Hajati


Venera Lumani


Bora Zemani, Ardit Gjebrea, Klaudia Pepa


Era Rusi

Manjola Nallbani

Orgesa Zaimi


Rozana Radi

Wendi Mancaku

Ergys Shahu

Ardit Cuni, Daniela Toci
Lorenc Hasrama, Olsi Bylyku

Elis Kumrija


Krusita

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button