fbpx

Kështu duket ferrari 2.8 milionësh

Një superveturë me pamje të veçantë u ndërtua nga një ish shofer i garave italiane dhe tani po kërkon një shtëpi të re.

E.C. OnlyOne P8, është një super-veturë e ndërtuar nga ish-shoferi italian Enea Casoni dhe është i bazuar në një Ferrari F430, transmeton Lajmi.net.

Casoni e nxori atë në Gumball 3000 të këtij viti, por tani po kërkon të shesë makinën.

E.C. OnlyOne P8 përdor motorin V4 të aspiruar natyral të F430 me 4.3 litra për të ofruar 600 kuaj fuqi.

V8 ka gjashtë ndërrues shpejtësisë manual, gjë që e bën më klasike atë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button