fbpx

Kandidati i vdekur e fiton një vend në asamblenë e Nevadas

Një kandidat për Asamblenë e Distriktit 36 të Nevadas, ka siguruar një fitore të pazakontë në zgjedhjet amerikane.

Dennis Hof vdiq më 16 tetor në bordelin e tij pas fundjavës që e kaloi me ahengje për të festuar ditëlindjen e tij të 72-të, transmeton KTV.

Emri i Hofit ende figuronte në fletëvotimet e distriktit të tij dhe ka mposhtur kundërkandidatin, edhe pse ka vdekur javë më parë.

Kundërshtarja demokrate, Lesia Romanov ka ngushëlluar familjen e Dennis Hofit gjatë fushatës për këtë distrikt.

LEXO: SHBA: Demokratët kanë shpallur fitore në Dhomën e Përfaqësuesve

LEXO: Zgjedhjet afatmesme në SHBA, Trump thyen heshtjen

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button