fbpx

Liverpool-i bie në Beograd, Monaco shkatërrohet nga Brugge

Liverpooli është dorëzuar dhe ka dalë pa pikë nga Beogradi, duke e bërë të vështirë tashmë kualifikimin nga grupi i Champions League, transmeton Top Channel. 

 Skuadra e Klopp u mposht me rezultatin 2-0 nga ana e vendasve, që shënuan dy gola të shpejtë me Pavkov në minutat e 22 dhe 29, duke marrë kontrollin e lojës dhe duke menaxhuar me perfeksion këtë avantazh të dyfishtë.

Nga ana tjetër, Liverpool krijoi shumë raste, por nuk arriti të ndryshojë rrjedhën e ndeshjes dhe me këtë humbje ka vënë seriozisht në pikëpyetje, kalimin e grupeve, pasi tashmë duhet të garojë me Napolin e PSG-në, që e kanë ende edhe në ndeshej ndaj serbëve.

Monaco nuk “gjen derman” as me Thierry Henry në stol, pasi sot është mposhtur me rezultatin e thellë 0-4 nga belgët e Club Brugge, në sfidën e luajtur në stadiumin “Louiss II”, të principatës franceze.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button