fbpx

Vinicius Junior kërkohet nga pesë skuadra evropiane

Arsenal mund të jetë vetëm një nga pesë destinacionet potenciale për sulmuesin e ri të Real Madridit, Vinicius Junior.

Sulmuesi brazilian mund të largohet nga Real Madrid gjatë aftit kalimtar të janarit në formulën e huazimit, pasi nuk po arrin të gjejë vend në skuadrën e parë të ‘Los Blancos’.Siç raporton ‘Don Balon’ janë pesë skuadra që kanë shprehur interesim për 18 vjeçaçin e talentuar, përcjell ‘lajmi.net’.

Përveç Arsenalit, për Vinicius Junior të interesuar janë edhe Genoa, Interi, Napoli, Roma dhe Borussia Dortmund.

Vlen të ceket se Vinicius Junior te Real Madrid është transferuar nga skuadra braziliane e Flamengos, për të cilët në 37 paraqitje ka realizuar dy gola.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button