fbpx

Evropiani i Volejbollit, Turqia fiton ndaj Serbisë

Faza finale e Kampionatit Evropian të Volejbollit U-19 për femra, ka vazhduar në Tiranë dhe Durrës, me ndeshjet e ditës së katërt, raporton Anadolu Agency (AA).

Turqia është përballur me Serbinë në sallën sportive “Feti Borova”, në Parkun Olimpik të Tiranës, ndeshje e cila ka përfunduar me rezultatin 3-1 në favor të ekipit turk (22-25, 25-17, 25-21, 25-21).

Edhe ndeshja e sotme është ndjekur nga ambasadori i Turqisë në Tiranë, Murat Ahmet Yörük dhe bashkëshortja e tij, Ayşegül Erdal Yörük, si dhe nga tifozët.

Deri tani Turqia është përballur me Gjermaninë, Sllovakinë, Rusinë dhe Serbinë, ndërsa më 6 shtator ekipi turk do të përballet me Francën.

Në fazën finale marrin pjesë ekipet e Shqipërisë, Turqisë, Serbisë, Sllovakisë, Bullgarisë, Holandës, Rusisë, Bjellorusisë, Gjermanisë, Italisë, Polonisë dhe Francës.

Evenimenti sportiv organizohet në bashkëpunim mes Federatës Evropiane të Volejbollit dhe Federatës Shqiptare të Volejbollit.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close