fbpx

Reprezentuesi belg Arbër Qerimi është hendbollisti i ri i Metalurgut

Reprezentuesi belg Arbër Qerimi është anëtari i ri i klubit hendbollistik të Maqedonisë, Metalurg.

Ai vjen nga ekipi francez Seson dhe është 28 vjeçar, ndërsa luan në pozicionin bek i mesëm, transmeton MIA.

Qerimi arriti sot dhe menjëherë udhëtoi për Mavrovë ku iu bashkangjit ekipit të Metalurgut në përgatitjet për sezonin e ri. 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button