I MADHI DHE I FUQISHMI

Lajme të ngjashme

Komentet

 1. Pershendetje ! Me pelqen shum ky shkrim por megjithate mendoj se ne teori te gjithe pajtohen me njeriun ” e madh ” po kur vjen puna ne praktoke te shumica dermuse per te mos thene te gjithe behen te fuqishem . U hyn ne gjak pushteti , i’u pelqen dhe keshtu qe e gjithe kjo ngelet teori e arte .

 2. Nje Fjale nje Lire.
  Cka han ti Salo, cfare ajri thith qe shkruan keshtu?
  Jeton ne ate province te humbetire ku nje grusht njerezish mbeten cfare ishin,
  se te tjeret u teutizuan, shpirterisht varferuan e u dhjamosen materialisht, dhe ti prap rezonon si dikur ne klubin Doors dhe shkruan me rebelizmin qe kishe kur ne “shilten e ngushte te shtepise se babes” krijove permbledhjen antologjike poetike, 1996.
  Si behet nje banor i Asqytet Askatund-it te shpertheje jave per jave, cdo jave nje Kulm e te mos jape, asnjehere te mos dorezoje nje tekst mesatar!??
  Vertet, cfare han dhe pin ti:-)?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *