fbpx

Dështon raketa, menjëherë merr flakë pas nisjes (VIDEO)

Konkurenti japonez SpaceX Interstellar Technologies dështoi në përpjekjen e dytë – këtë herë tashmë pas katër sekondash pasi u nis.Fillimi i një lëshimi të një rakete japoneze shkoi keq të shtunën. Vetëm disa sekonda pas gati shkoi dhjetë metra lartë, raketa mori flakë në motorët e saj dhe ajo ra në tokë përsëri.Karburantet e mbetura shpërthyen duke shkatërruar pjesën tjetër të raketës në një zjarr të madh, transmeton Lajmi.net.

Sipas Takahiro Inagawa , president i ndëryjore Technologies, ndoshta ishte përgjegjës për rrëzimin, pas një gabimi në motorin kryesor. Por së pari ata donin të analizonin pjesët e mbetura.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close