fbpx

Kaluan 70 vite martesë, çifti ndërroi jetë në të njëjtën ditë

Ngjason me historinë e filmit “The Notebook”, por kjo është e vërtetë, duket si legjendë, por është historia e vërtetë e dy të moshuarve që u larguan nga jeta në një ditë, me pak orë diferencë  nga njëri tjetri.

Pas 70 vitesh martesë, Albania Valori 92 vjeç dhe Angiolo Cei, 94, humbën jetën për shkak të moshës së shtyrë. Ishin martuar në vitin 1949 dhe jetonin në San Miniato.

Kishin tre fëmijë dhe disa nipër e mbesa, shkruan Huffpost Albania vdiq e para, në dhomën e saj, gjatë natës.

Bashkëshorti i saj ishte i shtruar në spital dhe nuk ishteinformuar për humbjen e së shoqes. Ndodhi gjithçka në distancë, në një pasdite dimri. Ata u varrosën në të njëjtën orë, në të njëjtin vend.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button