fbpx

Vuçiqi nga Brukseli kishte kërcënuar se Gjuriq e Selakoviq do të hyjnë në Kosovë

Të premten, kur kreu i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai dhe Serbisë, Aleksandar Vuçiq ishin takuar për herë të parë në këtë vit në Bruksel në diskutimet në kuadër të dialogut në nivel presidentësh, ky i dyti kishte komentuar edhe lajmin se Kosova i ka ndaluar hyrjen dy zyrtarëve të Serbisë, Marko Gjuriq dhe Nikolla Selakoviq, transmeton Koha.net. 

Vuçiq kishte folur me tone kërcënuese pas takimit, në konferencë për media.

“Ata do të shkojnë në Kosovë dhe do të shohim çka do të bëjnë pra!”, citohet të ketë thënë Vuçiq.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button