fbpx

Pak karrota dhe patate, s’po ju flasim për supë, por një maskë perfekte për lëkurën

Merrni një patate dhe një karrotë nga frigoriferi.

Nuk do ju sjellin një recetë se sit ë bëni një supë të shijshme, por një maskë për fytyrën. Grini në rende pataten dhe karrotën. Më pas shtoni 2 lugë çaji ujë trëndalifi dhe përzijini mirë derisa të krijohet një masë homogjene. Aplikojeni atë në formën e një masazhi në fytyrë dhe qafë. Lëreni për 20 minuta dhe më pas shpëlani fytyrën si normalisht, shkruan Bordo.al. 

Sa shpesh?
Ju mund ta aplikoni këtë maskë çdo ditë.

Pse është e nevojshme?
Kjo maskë përmban vitaminë A që ndihmojnë në eleminimin e rrudhave, shkëlqimin e lëkurës, zhdukjen e qelizave të vdekura.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button