fbpx

Durrësi pushtohet nga uji (Video)

Qyteti i Durrësit është zgjuar sot në një situatë jo normale për këto ditë pranvere. Shirat e dendur dhe erërat e forta kanë bërë që shumë rrugë e trotuare të qytetit të përmbyten nga uji që vërshon furishëm, transmeton Revista Class.

Kjo situatë e rënduar ka sjellë anomali të shumta përsa i përket lëvizjes së automjeteve dhe këmbësorëve në këtë fillim jave.

Kjo nuk është hera e parë që qyteti bregdetar përmbytet nga reshjet e shiut.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button