fbpx

Shqipëri, i dënuari për tentativë vrasjeje pret damarët në burgun e Shënkollit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në burgun e Shënkollit ku një i dënuar ka tentuar t’i japë fund jetës.

Sipas policisë, i dënuari me inicialet R.H. 32-vjeç, ka prerë damarët me brisk rroje.

Ai u dërgua me shpejtësi në spital nga autoritetet e burgut.

Fatmirësisht, pas marrjes së ndihmës në spital gjendja e ti është stabilizuar dhe i riu është jashtë rrezikut për jetën.

Raportohet se personi në fjalë është dënuar me 21 vite burg për tentativë vrasjeje.

Ndërkohë, materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë, për vlerësim.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button