fbpx

Nëse e ndjeni lëkurën pa shkëlqim nga make up-i që vendosni çdo ditë, kjo maskë do ju vijë në ndihmë

Për shkak të përdorimit të make up-it në përditshmëri, ju ndoshta mund të ndjeni se nuk keni atë freskinë e lëkurës që keni pasur më parë, shkruan Bordo.al.

Por, me këtë maskë shumë të thjeshtë dhe shumë të shpejtë, ju mund ta fitoni sërish atë. Ju mjafton dhe një kastavec dhe pak lëngë limoni. Grini kastravecin dhe hidhni pak lëng limoni. Masën e krijuar aplikojeni në fytyrë për 10-20 minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë të ftohtë.

Sa shpesh?
Ju mund të aplikoni maskën çdo ditë.

Pse është e nevojshme?
Maska përmban enzima që punojnë në lëkurën tuaj për ta bërë atë të duket më e re dhe më e ndritshme. Gjithashtu edhe e freskon atë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button