fbpx

Ç’mund të bëni me kakao dhe kafe? Një maskë perfekte për fytyrën

Në pamje të parë mund të duken si dy përbërës që nuk kanë aspak lidhje me bukurinë, por e keni shumë gabim.

Bashkimi i kakaos dhe kafesë mund të bëjë mrekulli në fytyrën tuaj. Në një gotë me qumësht hidhni 3 lugë të vogla kafe dhe 3 lugë të vogla kakao. Përziejini dhe më pas shtoni disa lugë mjaltë. Aplikojeni në fytyrën tuaj në formën e një masazhi dhe prisni derisa të thahet, shkruan Bordo.al. 

Më pas lajeni fytytrën me ujë të vakët. Maska ndihmon në heqjen e lëkurës së vdekur nga fytyra dhe e forcon atë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button