fbpx

Kia përgatit rivalin e ri të Audi A8 (Foto)

Prodhuesi koreanjugor ka publikuar dizajnin e gjeneratës së re të limuzinës luksoze K900.

Kia njoftoi se K900 do të prezantohet në muajin prill, që do të thotë se mund të ketë premierën në sallonin e ardhshëm të automobilave në Nju Jork, transmeton Telegrafi.

Automobili është dizajnuar në selinë e kompanisë, në Namjang, në Koren Jugore, si dhe në studion e Kia për dizajnin në Kaliforni.

Përveç dy dizajnëve, Kia më hercët publikoi “teaser” në të cilin duket silueta e modelit të ri K900.

Pas premierës, Kia K900 arrin në sallonet e shitjes në gjithë botën dhe mbetet të shihet nëse ky model do të jetë edhe pjesë e tregut evropian. /Telegrafi/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button