fbpx

Kapitenit të Fiorentinës iu dha lamtumira e fundit, ja sa persona ishin të pranishëm

Një turmë e tronditur nga dhimbja për humbjen e Davide Astori ishin të grumbuluar në Firence për ti dhënë lamtumirën e fundit kapitenit të Fiorentinës.

Të pranishëm ishin mbi 10 mijë persona, tifozë të Fiorentinës, por edhe njerëz nga e gjithë Italia, që donin ti jepnin lamtumirën një prej lojtarëve më të dashur.

“Ka vetëm një kapiten” dhe “Astori njëri prej nesh”. Këto ishin thirrjet në sheshin jashtë bazilikës, ku u zhvillua edhe funerali për Davide Astorin. Tifozët zgjodhën kore si në stadium dhe flakadanët për të përshëndetur kapitenin e tyre.

Vdes Davide Astori, shtyhet java e 27 e Serisë A

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button