fbpx

Shembje në rrugën Tetovë-Sellcë-Vicë, banorët kërcënojnë me protesta, komuna do intervenojë të dielën (FOTO)

Rruga Tetovë-Sellcë-Vicë është rrënuar dhe në disa pjesë është bërë e pakalueshme.  Banorët  kanë reaguar deri te redaksia e Portalb.mk duke thënë se nëse e njëjta nuk pastrohet do të  dalin në protesta.  Banorët thonë se për këtë situatë e kanë njoftuar edhe komunën e Tetovës dhe presin intervenim të shpejtë.

Nga sektori për  komunikacion, rrugë dhe tokë ndërtimore në Komunën e Tetovës thonë për Portalb.mk se janë njoftuar me këtë problem dhe do të marrin masa.

”Sa i përket rrëshqitjeve të dheut në këtë rrugë jemi të njoftuar dhe gjatë ditës së diel do të ndëmerret një aksion në bashkëpunim me banorët e fshatit Sellcë si dhe me përkrahje të një kompanie të këtij fshati” thonë nga ky sektor.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button