Mëkati i paditurisë

Lajme të ngjashme

Komentet

  1. E perdore sirin se gjoja jan te pa ditur dhe e perdore termin se amerikani e nxerr ilaqin japoni e zdi kush ikre bismi rabike shum e sakt lexo mso po nuk thot mso shkollen e iblisit futja smujen e xhaja ilaçin po thot mos e smuj kan per fitimet e tua mos e ngacmo te mjerin apo te ngratin te dobtin apo te pa shkoll siq e cekni ju edhe pse ne siri ka thmi 7 vjeqar qe e flet Anglishten Rusishten Serbishten Turqishten Dhe Gjuhen Antare te vjeter Antike Arabishten ku ne evrop dhe amerik as Gjuhen e vet se njohin mir Mos i thuj injorant njeriu i cili esht i rrethum nga Hienat Rus Amerikan Qifut Iranjan ati behet luft jo injoranc Po luft po bejn shtetet e zhvillume sipas jush zotri i cili i ke shkru kto vargje Mekat nuk ka aj qe zdin Mekat ka Aj Qe Din Dhe e Keqperdor siq jan te gjith shtetet Demokristijane dhe Budiste dhe Qifute injorant nuk ka ne islam ose esht musliman ose nuk ka asnje fe kur them nuk ka asnjefe e di se dote thush po ku jan krishteret pot pergjigjem kan deviju se nuk i besojn ni zoti po 4 zota sa i perket botes se zhvillume nese shikon mir ata jan te shkatrrume e jo te zhvillume e kan letsu jetesen ne ket bot ne nje menir po jan rrikthi mrapsht me tre mi vjet me pun tjera qe ata mendojn se vetem ktu jetohet dhe ska tjeter kurse un te them se nket bot ske ardh per te fitu pare qe jan sherbise per njeriun ne jem nket bot per ta fitu boten shpirtrore se bota trupore esht 7o maximum kurse bota shpirtrore esht shum a gjat ni dit esht ma gjat se ni jet pershendetje kerkoj ndjes nese te ngacmova

  2. Rrespekt per autorin e artikullit z. Ejup Ajdinin . por mendoj se ka shum faktore per paditurine fetare dhe kombetare qe keqeperdorin , keqetrajtojne , keqekuptojne kombin duke qene te pa arsimuar , e sidoemos ata Shqiptare qe ne baze njerezore moren fenê dhe u Turqizuan , Maqedonizuan , Kroatizuan e keshtu me radhe . peshku qelbet nga koka e cila gjendet ne bashkesine islame duke u ndihmuar nga qeverite e te gjitha partive politike dhe duke injoruar arsimimin ne gjuhen amtare duke ngelur mbrapa gjithe kombeve qe ma rethojne , e dijme qe per universitetin eTetoves u derdh gjaku i kater deshmoreve por pengesat akoma vazhdojne ! Shkupi nga numri i banoreve duhet te patur 8 shkolla te mesme te cilat jane nen ingerencen e ministrise se arsimit por fatekeqsisht jemi me nje shkolle e cila ngulfatet nga numri i nxenesve dhe presim rezultate duke mos krahasuar shkollat e bashkekobasve Sllave

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *