fbpx

Spanjë: Një tren ka dalë nga binarët, janë lënduar 21 persona

Njëzet e një persona janë lënduar pasi sot vagoni i një treni për udhëtarë ka dalë nga binarët e hekurudhës mes qyteteve jugore spanjole Malaga dhe Sevilijavagon, kumtoi shërbimi andaluzian për gjendje të jashtëzakonshme.

“Treni ka dalë nga binarët në komunën Arahal për shkak të kushteve jo të volitshme të motit të shkaktuara nga reshjet përmbytëse”, deklaroi zëdhënësi i shërbimit nacional për transport publik “Renfe”.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close