fbpx

“Gongu i Artë” në duart e shqiptarit Vjerdha

Sot në Shkup ka përfunduar edicioni i 47-të i turneun ndërkombëtare “Gongu i Artë”.

Reprezentacioni i Maqedonisë për herë të parë në historinë e këtij turneu nuk arriti të fitojë asnjë luftë në gjysmëfinale dhe mbeti pa asnjë çmim.

Fitues i këtij trofe u shpall boksieri nga Shqipëria Bekim Vjerdha i cili në finale e mundi serbin Nikolla Stevanoviq.

Teknik më i mirë ishte kosovari Violend Sulejmani, ndërsa boksier më i mirë nga Maqedonia u shpall Denis Muaremovski.

Në edicionin e sivjetëm të “Gongut të Artë” pjesëmarrës ishin 30 boksier nga gjashtë shtete, të cilët treguan luftëra cilësore. /Portalb.mk/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button