fbpx

NASA publikon pamje të reja të Jupiterit

Agjencia Amerikane e Aviacionit dhe Hapësirës (NASA) ka publikuar foto të reja të Jupiterit, që janë shkrepur nga anija hapësinore Juno, transmeton Anadolu Agency (AA).

NASA nga llogaria e saj në Twiter në lidhje me Juno-n ka publikuar pamjet e reja të filmuara nga anija hapësinore në kalimin e tetë të afërt të Jupiterit.

Juno që u lëshua në hapësirë në vitin 2011, që prej arritjes në Jupiter në korrik 2016 e deri tani vazhdon aktivitetet eksploruese. Juno do të përfundojë misionin e saj duke u djegur në atmosferë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button