fbpx

West Ham shkarkon trajnerin Slaven Biliç

Ish-përzgjedhësi kroat Slaven Biliç është shkarkuar nga klubi anglez West Ham, konfirmojnë nga klubi londinez, transmeton Anadolu Agency (AA).

Vendimtare për Biliç ishte disfata e javës së kaluar kundër Liverpoolit (1:4) në terenin vendas, pas së cilës eksperti kroat pranoi se ishte realist në lidhje me të ardhmen e tij në klub.

“Çekanët” në shtatë xhirot e fundit kanë shënuar vetëm një fitore dhe në 11 xhirot e këtij sezoni vetëm dy, kështu që ata aktualisht ndodhen në zonën e rënies.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button