fbpx

Revolta e blerësve: iPhone X, lehtësisht i thyeshëm

Telefoni i ri i Apple iPhone X, i cili lançohet në dyqane sot, është përkufizuar si një kryevepër për shkak të  dizajnit dhe prurjeve të reja që solli. I mbuluar i gjithi nga xhami, Apple ka prezantuar  telefonin e ri i cili do të ngarkohet me bateri pa pasur nevojën e një kabulli. Sidoqoftë,pavarësisht jehonës që pati ky celularë disa përdorues kanë zbuluar tashmë dobësitë e pasjes së një telefoni që është bërë tërësisht nga qelqi: ai është shumë  i lehtë për t’u  thyer. Pronarët kinezë kanë postuar fotografi në faqen e mediave sociale Weibo duke treguar celularin e shtrenjtë me çarje të thella që kalojnë nëpër pjesën e përparme dhe të pasme të pajisjes, shkruan Bota.al.

Sipas raporteve, një grua e cila  ishte një nga përdoruesit e parë të iPhone X ka pasur fatkeqësinë dhe e ka  përplasur telefonin e saj të ri. Ajo ka postuar fotografi në weibo, të iPhone-it të saj të argjendtë me të çara përgjatë këndit të poshtëm e të majtë.

Konsumatorët në Britani të Madhe mund të duan të investojnë për riparimin e ekranit ose të paktën të marrin kujdesin shtesë për pajisjen e tyre, pasi Apple zbuloi se do të ngarkojë 286.44 £ për të riparuar ekranin.

Një kompani e quajtur Moshi ka lëshuar tashmë një linjë të pajisjeve mbrojtëse të dizajnuara për iPhone X. “Duke kombinuar materiale metalike dhe qelqi, të gjitha rastet ofrojnë mbrojtje nga rënia, një mbulesë premium dhe e hollë – për të ruajtur  iPhone tuaj të ri, një look elegant dhe të sofistikuar”, tha kompania.

Julian Shovlin, themeluesi i iSmash tha për Mirror Tech se shpresojnë të jenë në gjendje të ofrojnë riparimin e ekranit të iPhone X për rreth 150 pika me 1-2 muaj pas nisjes së shitjeve.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button