fbpx

Iraku merr vendim për të mos lejuar forca të huaja në Kirkuk

Parlamenti i Irakut ka marrë vendim për të mos lejuar seli ose praninë e asnjë force të huaj ushtarake në Kirkuk përveç forcave të qeverisë qendrore, transmeton Anadolu Agency (AA).

“Parlamenti ka vendosur që të mos ketë seli ose prani të asnjë force të huaj në Kirkuk dhe zonat e tjera të kontestuara”, thuhet në një njoftim me shkrim nga parlamenti.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button