fbpx

Ronaldo, Griezman dhe Suarez më pak gola se Enis Bardhi

Futbollisti shqiptar nga Shkupi që po luan në Primera Division të Spanjës me Levanten ka vazhduar me paraqitje të mira dhe me gola. Në ndeshjen e mbrëmshme që Levante ishte mysafire e Eibarit (2:2), Bardhi shënoi golin e dytë për rezultatin 0:2, ndërsa me këtë gol futbollisti më i mirë shqiptarë në arenën ndërkombëtare ka arritur në kuotën e katër golave.

Edhe përkundër asaj që bardhi shënoi golin, ai ishte futbollisti më i mirë në fushë. Edhe pse me vetëm 22 vite në shpatullat e tija dhe me vetëm pak muaj në një nga kampionatet më të mira, ishte lider i skuadrës së trajnerit Munjiz, pasi të gjitha aksionet fillonin pikërisht nga ai.

Tani futbollisti shkupjan Enis Bardhi në 10 ndeshje ka 4 gola të shënuar në Primera Division, ndërsa në listën e golashënuesve pas Bardhit janë emrat si Luis Suarez (3), Antoan Grizman (2), Geret Bejll (2) dhe Kristijano Ronaldo (1). Jo rastësisht paraqitjet e mira të Bardhit kanë zgjuar interes te shumë ekipe të mëdha, siç janë PSG, Inter, Sunderland, Anderlecht dhe shumë ekipe tjera evropiane. /Portalb.mk

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button