fbpx

DPHM: Mot jostabil me reshje të rrëmbyeshme të shiut në Gjevgjeli dhe mbi Malin e Zi të Shkupit

Jostabilitet më të madh ajror i shoqëruar me reshje intensive të shiut dhe bubullima për momentin ka në Gjevgjeli, Bogdanc dhe Vallaqndovë, kumtoi Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike në raportin deri në orën 16.

“Jostabilitet tjetër ka mbi Mali i Zi i Shkupit, i cili lëviz në drejtim të verilindjes”, thekson DPHM.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button