fbpx

Autorja e ‘Harry Potter’, personazhi më i paguar i 2017 në Europë

Pas 9 vitesh pritje për kapitullin e fundit të sagës së “Harry Potter”, fansat e tij kanë blerë menjëherë kopjen e “Harry Potter and the Cursed Child”, i cili ka shitur mbi 1.3 milionë kopje vitin e kaluar, transmeton Syri.net.

Fama e madhe e këtij libri e ka shndërruar J.K. Rowling si autoren dhe personazhin publik më të paguar në Europë për vitin 2017, raporton “Forbes”.

Me një fitim prej 95 milionë dollarësh, novelistja britanike ka kryesuar listën e mbushur me personazhe të famshëm si Cristiano Ronaldo, Coldplay, Adele etj.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko edhe
Close
Back to top button