fbpx

Barcelona – Mbappe, zbulohet arsyeja pse nuk u transferua në Camp Nou (FOTO)

Kylian Mbappe dëshironte që të transferohej në Barcelonë kur e kuptoi se Neymar po largohej nga Camp Nou.

Barcelona e refuzoi mundësinë e transferimit të Kylian Mbappe nga Monaco, përcjell Lajmi.net.

Kjo ndodhi për shkak se klubi katalan zgjodhi blerjen e Ousmane Dembele nga Borussia Dortmund.

“Mbappe dëshironte që të transferohej në Barcelonë kur e kuptoi se Neymar po largohej”, ka deklaruar Josep Maria Minguella për Cadena Cope.

“Ai nuk donte të shkonte në Paris ose Madrid, ai donte të shkonte në Barcelonë dhe askund tjetër. Por Barça ishte e fokusuar në Dembele, Dembele dhe Dembele”, ka theksuar ai.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button