fbpx

Takim i Gruevskit me ambasadorin norvegjez Bjornstad

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski sot u takua me ambasadorin e Mbretërisë së Norvegjisë, Arne Sanes Bjrornstad.

Në takim, siç kumtoi VMRO-DPMNE, është biseduar për gjendjen aktuale në shtet dhe për interesat strategjike të Republikës së Maqedonisë.

Gruevski iu falenderua ambasadorit për mbështetjen, të cilën Norvegjia ia jep Republikës së Maqedonisë në realizimin e interesit strategjik, anëtarësimin në NATO aleancën. 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button