fbpx

Qentë sërfistë (Foto)

Sërfi është një sport i vështirë. Duhet ekuilibër, forcë dhe formë e mirë fizike nëse dëshiron të kapërcesh dallgët e larta, transmeton Top Channel.

Shumë njerëz nuk janë të aftë të bëjnë sërf dhe kjo nuk është për t’u çuditur fare. Shokuese është të shohësh qentë duke u marrë me këtë sport.

Në edicionin e nëntë të “City Surf Dog”, 59 qen nga SHBA, Brazili dhe Kanadaja u mblodhën në Plazhin Hantington të Kalifornisë për të bërë sërf.

Fotot nga konkursi janë fantastike…

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close