fbpx

F1 në Singapor nis me shenjën e Red Bull, ndjek Ferrari

Çmimi i Madh i Singaporit ka nisur nën shenjën e Red Bull. Piloti australian Daniel Ricciardo vendosi kohën më të shpejtë në sesionin e parë të provave të lira, duke e ndalur kronometrin në kohën 1.42.489, njofton top-channel.

Pas tij me vetëm 0.109 më ngadalë ishte ferraristi Sebastian Vettel, që arriti të mbante pas me 12 të mijtat më shpejt se Max Verstappen. Pilotët e Mercedes, Hamilton dhe Bottas vendosën  përkatësisht kohën e katërt dhe të pestë.

NdërkohëRakkonen me Fertrarin tjetër nuk shkoi më larg se vendi i 7-të. Në cirkuitin e Marina Bay, pilotët garuan me gomat ultra soft.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close