fbpx

Këshilli Bashkiak i New York, shqiptari fiton garën brenda demokratëve

Një shqiptar është fituesi i garës mes demokratëve amerikanë në qarkun e Broksin, transmeton Syri.net.

Mark Gjonaj është kandidati për këshilltar në Bashkinë e New York dhe ai mposhti rivalen më të afërt me rreth 4 për qind vota më shumë.

Gjonaj është me origjinë nga Ulqini. Ai grumbulloi një fond prej më shumë se 700 mijë dollarë, që shënon një rekord për Këshillin Bashkiak nga viti 1989.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close