fbpx

Një delegacion ushtarak i GK i Vermontit për vizitë në RM

Një delegacion ushtarak i Gardës Kombëtare të Vermontit (SHBA), i kryesuar nga Komandanti i GK-së të Vermontit gjeneralmajori Stiven Krej po qëndron në Republikën e Maqedonisë.

Në suaza të vizitës, sot delegacioni do të pritet nga shefi i SHM së ARM-së gjeneral-nënkolonelin Metodija Veliçkovski dhe do të realizojë takim me ministren e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska.

Delegacioni do të qëndrojë në vend deri më datën 17 të këtij muaji.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close