fbpx

Të paktën 18 policë egjiptianë janë vrarë në sulmin e një xhihadisti në Sinaj

Autoritetet egjiptiane të sigurisë kumtuan se të paktën 18 policë janë vrarë në sulmin mbi një karvan në Gadishullin e Sinait.

Sulmin e ka konfirmuar edhe një përfaqësues i Ministrisë së Punëve të Brendshme të Kajros, po refuzoi të japë më shumë hollësi për numrin e të vrarëve dhe të plagosurve.

Përgjegjësinë për këtë sulm e ka marrë grupi xhihadist Shteti Islamik (SHI).

Sulmi ka ndodhur në qytetin El Arish në Sinain Verior, në afërsi të kufirit me Gazën, kur nga shpërthimi i bombës të vendosur në një automobil janë shkatërruar tre

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close