fbpx

DPHM: Mot i lig po i afrohet rajonit të Shkupit

Drejt rajonit të Shkupit për rreth gjysmë ore pritet arrijë masa jostabile ajrore me reshje intensive të shiut të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të fuqishme, lokalisht dhe në formë të motit të lig, kumtoi DPHM.

DPHM sot pasdite kumtoi se masa jostabile ajrore vjen nga rajoni shqiptar dhe po lëvizë drejt Maqedonisë.

Vranësira jostabile ka në pjesën jugperëndimroe të shtetit dhe janë kapluar Rajoni i Ohrit-Strugës dhe ai i Dibrës. DPHM paralajmëroi mot të lig me reshje intensive të shiut, bubullima, dukuri të bresh[rit dhe erë të fuqishme edhe në rajonin e Sharrit.

Nga fundi i ditës dhe në orët e mbrëmjes pritet moti jostabil ta kaplojë tërë vendin.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close