fbpx

Ia huq ministri i Drejtësisë: Premton rritje të krimit dhe korrupsionit

Ministri i ri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka thënë se do të angazhohet për një qasje profesionale, transparente, për respektim të diversitetit, të drejtave të njeriut dhe mundësive të barabarta.

Por ai më tej në një postim në Facebook, ia ka huq duke thënë se së bashku me kolegët e tij do të angazhohet për forcimin e sundimit të së drejtës, krimit të organizuar dhe korrupsionit, transmeton Klan Kosova.

Këtë lëshim ai e ka përmirësuar menjëherë.

Ky është postimi që kishte bërë ministri Tahiri bashkë me lëshimin.

Ministri i ri i Drejtësisë, Abelard Tahiri

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close