fbpx

Sot nis Festa e vjeljes së Rrushit “ Hardh Fest 2017”

Me sloganin “Mbas Verës, Vjen Vera”, këtë vit mbahet edicioni i 16 i festës së vjeljes së rrushit – Hardh Fest, që do të nisë sot ( e enjte ) më 7 shtator dhe do të zgjasë deri më datën 10 shtator, n’Konak të Rahovecit ( tek shtëpia e verës). Ndërsa ceremonia zyrtare e hapjes së festës fillon nga ora 15:00, me prerjen zyrtare të kalaveshit të rrushit si dhe adresimet zyrtare.

E vecanta e këtij edicioni është ardhja e legjendës së muzikës rock, Joe Lynn Turner, ish vokalist i grupit Deep Purple dhe Rainbow, i cili do të performojë gjatë koncertit të Hardh Fest 2017.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close