fbpx

Moti sot në Maqedoni

Moti do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe jostabil. Lokalisht proceset do të jenë më intensive, me mundësi për dukuri të motit të lig. Reshje më të rrëmbyeshme priten në pjesët lindore dhe ato të largëta veriperëndimore të vendit.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 12 deri 19 gradë, ndërsa e ditës prej 25 deri 34 gradë. UV indeksi do të jetë 5.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm, i ndryshueshëm me vranësira dhe jostabil mje reshje të shkurtëra, bubullima dhe erë të përforcuar nga drejtimi jugperëndimor. Temperatura e mëngjesit do të zbresë deri 17 gradë, ndërsa e ditës do të ngritet deri 32 gradë.

Nga DPHM presin nga e hëna moti të jetë i ndryshueshëm, më i freskët dhe me erë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button