fbpx

Kryeministri irakian shpalli fitore të plotë ndaj xhihadistëve në Tal Afar

Kryeminsitri irakian Hajder al Abadi, i cili është edhe komandant kryesor i forcave të armatosura të vendit, sot shpalli fitore ndaj grupit xhihadist “Shteti islamik” nëq ytetin Tal Afar dhe tërë provincën Ninevia.

“Tal Afar është çliruar”, deklaroi Abadi gjatë fjalimit, emetuar në kanalin televiziv “Al-Majadin”.

“Ne i porosisim luftëtarët e SHI-së: kudo që jeni, ne do të ju gjejmë dhe nuk keni zgjidhje tjetër përveç që të dorëzoheni apo të vdisni”, theksoi kryeminsitri irakian.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close