fbpx

Policia spanjolle i kumtoi emrat e të dyshuarve për sulmet në Barcelonë dhe Kembrils

Policia spanjolle mbrëmë i kumtoi emrat e marokienëve të dyshuar për sulmet në Barcelonë dhe Kambrils, ku jetën e humbën 14 persona dhe më shumë se 100 u lënduan.

Policia rajonale katalonjase identifikoi tre marokienë të dyshuar – Musa Ukabir (17), Said Aala (18), Muhamed Hishami (24), transmetuan mediat franceze.

Policia, po ashtu, kumtoi se është në kërkim pas të dyshuarit të katërt, Junes Abujakub (22).

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close