fbpx

Kjo vajzë u rrit për t’u kthyer në një nga shqiptaret më të njohura (FOTO)

Një foto e vetme ka sjellë një atmosferë të tërë të verave të viteve ’80, transmeton Revista Class.

Rrobat e banjës, karrigia në rërë, kapelja, ngjyrat…megjithatë mbi të gjitha këto fiton ajo qeshja shprehëse, e vendosur, “më shiko mua”, e vajzës në foto. Ca vite më vonë, ajo vajzë do niste të luante në filma dhe do të bëhej një aktore e njohur në të gjithë botën. Është Eliza Dushku!

#EnRoute @bostoncomiccon ??? passin’ thru Hahhhhvahd, khed. *god bless my driver, he’s a nut! ?? ? #wickedlocal

A post shared by Official Eliza Dushku (@elizadushku) on

Eliza është një aktore me origjinë shqiptare me një karrierë të shkëlqyer në Amerikë. Megjithatë ajo kujton gjithmonë origjinën e saj. Vetëm pak kohë më parë ishte e pranishme në Vlorë, si figura promovuese e kampionatit botëror të aeronautikës që u zhvillua në Shqipëri.  

Pre-#DearAlbania #screening, #Vlorë #Albania ? @natedoggitydogg ?

A post shared by Official Eliza Dushku (@elizadushku) on

Me këtë foto na ka zbuluar sesa e ëmbël dhe energjike ka qenë që fëmijë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button